Oferujemy zabiegi z zakresu skleroterapii w Poznaniu. Umów się już dziś na konsultację 798 001 164 lub kontakt@convamed.pl. Zapraszamy serdecznie.
Skleroterapia jest nieinwazyjną i wysoce skuteczna metodą leczenia żylaków i zmian naczyniowych. Żylaki kończyn są widocznymi oznakami problemu ze wstecznym przepływem krwi w żyłach. W łagodnym przebiegu tego schorzenia widoczny jest efekt kosmetyczny oraz niewielki dyskomfort spowodowany uczuciem ciężkich nóg, kurczami oraz zespołem niespokojnych nóg. Pozostawienie sobie samemu tego problemu może doprowadzić do wielu poważnych dla zdrowia pacjenta powikłań. Już kilka prostych bezbolesnych zabiegów skleroterapii pozawala nam na poradzenie sobie z problemem tzw. „pajączków”. Poza efektem kosmetycznym, możemy uniknąć w przyszłości wielu powikłań jak stany zapalne, zakrzepica czy owrzodzenia.
W jakich przypadkach stosujemy skleroterapię
- pajączki (teleangiektazje)
- żylaki w ciąży
- żylaki w okolicy sromu
- żylaki w okolicy owrzodzenia skóry
- żylaki w okolicy kostki przyśrodkowej
- żylaki pozostałe po operacjach
- żylaki u osób starszych
- drobne pojedyncze żylaki
- malformacje naczyniowe


Zalety skleroterapii
Skleroterapia stanowi doskonałą alternatywę dla leczenia operacyjnego, która jest obarczona możliwością powstania powikłań. Przy zachowaniu odpowiedniej techniki zabiegu pozwala ona na zamknięcie praktycznie każdego poszerzonego naczynia. Skleroterapia nie jest zabiegiem inwazyjnym, skóra po zabiegu pozostaje wolna od nacięć i blizn a pacjent szybko wraca do normalnego funkcjonowania.
Jak przegotować się do zabiegu
Decyzje o przeprowadzaniu zabiegu podejmuje specjalista – chirurg naczyniowy. W trakcie pierwszej wizyty podejmie decyzje czy występują wskazania do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz wykona również badanie USG metodą Dopplera. Pacjent skierowany na zabieg powinien się do niego odpowiednio przygotować. Nie wskazane jest stosowanie kremów, maści i innych leków miejscowych w obszarach, gdzie będzie przeprowadzany zabieg. Ma to uchronić przed powstaniem zaczerwienienia, które mogą zaburzać obraz obserwowanych żył. 14 dni przed zabiegiem warto przyjmować Rutinoscorbin, który wzmocni naczynia krwionośne dzięki czemu jeszcze bardziej zmniejsza się ryzyko przebarwień po zabiegu.
Jak wygląda zabieg
Skleroterapia jest to zabieg bezbolesny i małoinwazyjny a przed jego wykonaniem nie jest konieczne stosowanie jakiegokolwiek znieczulenia. Za pomocą bardzo cienkich igieł wprowadza się preparat farmakologiczny w światło niewydolnej żyły, wybiórczo dokładnie tam, gdzie jest to konieczne. Sam zabieg trwa około 30 minut i polega na serii ukłuć cienką igłą. Zabieg wykonuje się w pozycji leżącej. Proces gojenia zależy od stopnia zaawansowania problemu, ale można założyć, że trwa od 4 tygodni do 6 miesięcy.
Zalecenia po zabiegu
Ze względu na małą inwazyjność zabiegu, nie jest konieczna rekonwalescencja. Pacjent na drugi dzień może powrócić do normalnej umiarkowanej aktywności fizycznej. Bezpośrednio po zakończonym zabiegu pacjent proszony jest udanie się na 15 – 30 minutowy spacer. Przez 24 godziny po zabiegu, a następnie 1 tydzień w ciągu dnia konieczne jest noszenie pończochy o I stopniu nacisku. Jedyne ograniczenie jakie występuje po zabiegu to zakaz przegrzewania nóg podczas ekspozycji na słońce, gorących kąpieli czy sauny. W przypadku dolegliwości bólowych zaleca się stosowanie zimnych okładów i paracetamolu.
Przeciwskazania
- niedokrwienność kończyn dolnych
- ciąża i okres laktacji
- przebyte i aktywne zmiany zakrzepowo – zatorowe
- ciężkie choroby układowe
- zatorowość płucna
- stany zapalne skóry w obszarze zabiegu
- nadwrażliwość na aetoksysklerol
- świeża opalenizna
Tagi : leczenie żylaków kończyn dolnych Poznań leczenie żylaków Poznań skleroterapia cena Poznań skleroterapia cennik Poznań skleroterapia Poznań skleroterapia Poznań skleroterapia żylaków Poznań usuwanie żylaków cena Poznań usuwanie żylaków Poznań usuwanie żylaków Poznań cennik