Usuwanie znamion

Oferujemy skuteczne usuwanie znamion w Poznaniu. Umów się już dziś na konsultację 798 001 164 lub kontakt@convamed.pl. Zapraszamy serdecznie.

Na naszym ciele mogą powstawać różnego rodzaju zmiany skórne. Nie należy jednak od razu panikować, ponieważ nie wszystkie są groźne dla naszego zdrowia. Zabiegi usuwania znamion wykonuje, gdy są one groźne dla naszego zdrowia, ale też dla poprawienia komfortu pacjenta.

Rodzaje znamion

Naczyniaki są znamionami naczyniowymi, które pojawiają się, gdy naczynia krwionośne nie tworzą się jak powinny. Przykładem może być, gdy zbyt wiele naczyń krwionośnych skupionych w jednym obszarze lub naczyń krwionośnych mogą być szersze lub powinny,

Znamiona barwnikowe powstają, gdy w określonym obszarze występuje zbyt wiele komórek pigmentowych

Znamiona przydatkowe powstają wskutek nagromadzenia się sebum i łoju na naszej skórze

Znamiona wrodzone potocznie nazywane pieprzykami mają kolor od różowego do jasnobrązowego lub nawet czarnego. Mogą mieć różną formę, mogą być płaskie lub wypukłe i występować w różnych rozmiarach. Pojawiają się w różnych miejscach na twarzy lub ciele i mają zazwyczaj okrągły kształt. Część z nich znika a część z nich zostaje na całe życie.

Plamy cafe au lait co tłumacząc z języka francuskiego „kawa z mlekiem” mają zazwyczaj owalny kształt. Przeważnie występują w kolorze jasnobrązowym. Czym mamy ciemniejszą karnacje tym plamy te są ciemniejsze. Plamy te pojawiają się zazwyczaj u dzieci od urodzenia do wczesnego dzieciństwa, lecz zazwyczaj znikają. Dzieci mogą mieć kilka takich plam i czasami może to oznaczać chorobę zwaną nerwiakowłókniakowatością, która powoduje nieprawidłowy wzrost komórek w tkankach nerwowych.

Znamię naczyniowe, typu port wine tworzą się wskutek nieprawidłowości przy tworzeniu się małych naczyń krwionośnych pod skórą. Zmiany te występują w różnych częściach ciała, ale mogą również występować na szyi i twarzy. Z początku mogą mieć kolor różowy lub czerwony lecz z czasem zmieniają kolor na ciemnoczerwony lub fioletowy. Zmiany te nie są nie są bolesne ani swędzące.

Ropień powstaje w skutek autoimmunologicznej odpowiedzi skóry po przerwaniu jej bariery ochronnej. Najczęstszą przyczyną jego powstania jest uraz.

Tłuszczak to niezłośliwy nowotwór tkanki łącznej występujący pojedynczo lub w większych skupiskach. Mogą one występować w każdym obrębie naszego ciała, lecz najczęściej w okolicy narządów wewnętrznych. Nie powoduje on żadnych większych dolegliwości lecz nieleczone mogą się stale rozwijać i powodować zmiany natury estetycznej

Wszystkie rodzaje znamion powinny być poddane regularnej obserwacji, tylko w ten sposób możemy zauważyć niepokojące zachodzące zmiany (powiększanie, zmiana barwy czy naciekaniu na skórę), po zauważeniu niepokojących objawów należy niezwłocznie udac się do lekarza.

Usuwanie znamion

Usuwanie zmian skórnych (pieprzyków) zawsze powinno mieć miejsce w przypadku zmian o charakterze chorobowym. Często jednak decyzje o uśnięciu znamienia podejmuje się, aby podnieść komfort pacjenta jak i ze względów estetycznych. Chirurgiczne usuniecie polega na wycięciu zmiany pod znieczuleniem miejscowym a następnie złożeniu szwów. Duże znamiona mogą przeszkadzać i stanowić problem zdrowotny. Wówczas należy udać się do specjalisty w celu ustalenia charakteru zmiany. Usuwanie znamion w sposób prawidłowy niepowodujący śladów po zabiegu wymaga dużego doświadczenia od zabiegowca. Nasi lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie chirurgiczne i dzięki odpowiednim technikom cięć i zakładaniu szwów minimalizują ryzyko powstania blizny. Dodatkową zaletą chirurgicznego usuwania znamiona jest możliwość wysłania do badania histopatologicznego
pobranego wycinka. Z wyników badań pacjent uzyskuje pełna informację o charakterze danej zmiany.

Wskazania

Przeprowadzenie zabiegu usunięcia znamion można przeprowadzić praktycznie u każdego pacjenta. Natomiast jest kilka wskazań i sytuacji, kiedy usuniecie znamion jest zalecane. Pierwszą taką sytuacją jest drażnienie znamiona przy codziennych czynnościach przez ubranie czy pasek. Drugą taką sytuacją jest umiejscowienie znamiona w widocznym miejscu i wystawianie jego na ekspozycje słoneczną. Trzecim wskazaniem jest zmiana jego ubarwienia wielkości czy kształtu. Należy udać się do lekarza specjalisty, który określi, w jakim stopniu jest on niebezpieczny dla zdrowia i czy należy go usunąć. Poza wskazania zdrowotnymi znamiona usuwamy też ze względów estetycznych. Jeżeli znamiona znajdują się w odsłoniętych miejscach lub obniżają komfort pacjenta. Z tego powodu można usuwać pieprzyki nawet jeśli nie są zagrożeniem dla zdrowia. Wystarczy kontrola specjalisty i zgoda na chirurgiczne wycięcie znamienia.

Bezpieczeństwo

Zabieg usunięcia znamiona jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym oraz bezpiecznym dla naszego zdrowia. Znamiona wycinane są przy marginesie zdrowej skóry dzięki czemu jest niskie prawdopodobieństwo odrośnięcia. Chirurgiczne usuwanie znamion jest wysoce skuteczną metodą leczenia tego schorzenia. Zawsze w celu zwiększenia bezpieczeństwa zabiegu niezbędna jest współpraca z lekarzem i przestrzeganie jego zaleceń. Higiena i odpowiednie dbanie o gojącą się ranę zapobiega powstaniu zakażenia i powikłań. W dzisiejszych czasach istnieją różnego rodzaju plastry i maści silikonowe, które minimalizują widoczność blizny po zabiegach.

Zalecenia przed zabiegiem

Podczas konsultacji lekarskiej zmiany są szczegółowo obejrzana i kwalifikowana do wykonania zabiegu. Zabieg zostaje przeprowadzony, gdy nie ma żadnych przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Zabieg usunięcia znamienia jest zabiegiem małoinwazyjnym i nie wymaga szczególnych przygotowań.

Zalecenia po zabiegu

  • nie opalać gojących się ran zalecane jest przez okres do 6 miesięcy
  • przestrzeganie higieny leczonego miejsca
  • unikać długiego moczenia w stojącej wodzie (kąpiele w basenach czy wannie)

Tagi : chirurgiczne usuwanie znamion Poznań usunięcie pieprzyka Poznań usuwanie pieprzyka Poznań usuwanie pieprzyków Poznań usuwanie pieprzyków Poznań cena usuwanie pieprzyków Poznań cena usuwanie zmian skórnych Poznań usuwanie znamion Poznań usuwanie znamion u dzieci Poznań wycinanie pieprzyka Poznań wycinanie pieprzyków Poznań wycinanie znamion Poznań

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

Pozycjonowanie stron wildmoose.pl | medycyna-estetyczna24.com.pl